adorable animal bed

Výber oblečenia pre psov

Výber oblečnia pre psov

Luxusné oblečenie, funkčná bunda, pletený sveter alebo pláštenka

Maznáčik domáci – miluje teplo domova a často spí v posteli; neznáša zimu; Väčšinou absolvuje iba povinné prechádzky na venčenie. Takyto psík určite od jesene s obľubou nosí psie
svetre, pláštenky a v zime uvíta i luxusné oblečenie pre psov.

Najčastejšie potrebujú oblečenie psy, ktoré sú s nami väčšinu dňa vo vykurovaných bytoch. Druhou veľkou skupinou sú aktívne psy, ktoré trávia veľa času vonku za každého počasia.

Vášnivý športovec – žije pohybom; parťák do každého počasia; vášnivo aportuje; skočí do každej vody, ktorú vonku stretne; často sa venuje rôznym psím športom a zbožňuje dlhé vychádzky. Potrebuje odolné funkčné oblečenie z kvalitných materiálov.

V nepriaznivom počasí je potrebné chrániť psa pred chladom, vetrom, dažďom aj snehom. Vhodné zimné oblečenie, zateplená vesta alebo teplá mikina je najlepšia ochrana počas pobytu vonku na jeseň aj v zime pre väčšinu psov, ktoré žijú celoročne vo vnútri domu alebo bytu. V dňoch kedy sa skoro stmieva a tma či hmla nás sprevádza aj pri rannom venčení je pre psa nevyhnutná tiež reflexná vesta, reflexný alebo svietiaci obojok.

Oblečenie pre malých i veľkých psov

Veľký pes dnes už často nie je otužilec, ktorý žije od šteniatka v koterci na záhrade. Každý pes chovaný vo vnútri v byte či dome potrebuje oblečenie pri prechode z tepla do zimy alebo pri dlhších vychádzkach v chladnom, veternom aj daždivom počasí. A to úplne rovnako ako človek potrebuje teplú bundu alebo sveter.

Menšie plemená psov a psy s krátkymi nohami prechladnú rýchlejšie a potrebujú maximálnu ochranu celého tela. Pre tieto plemená sú ideálne oblečenia, ktoré majú nohavičky. Vhodné je vyberať vyteplené overaly, ktoré majú nohavice a často aj praktickú kapucňu.

Prečo obliekať psa

Rovnako ako ľudom, aj psom sa mení obranyschopnosť a otužilosť organizmu nielen v priebehu života, ale tiež v závislosti na ročnom období. Nebezpečenstvo prechladnutia psa je vysoké, ak podceníme pravidelné zvykanie na nepriaznivé počasie alebo mu včas nekúpime vhodné obliečenie.
Zápal močových ciest a bolesti kĺbov sú najčastejšie symptómy spôsobené pobytom v nepriaznivom počasí.

Ako zmerať psa

Len oblečenie, ktoré bude vášmu psovi dobre sedieť, môže psa perfektne ochrániť pred zlým počasím. Preto vždy svojho psa dôkladne zmerajte, miery si zaznamenajte a podľa nich kúpte oblečenie.

Merajte krajčírskym metrom v miestach podľa nižšie uvedeného postupu. Potom porovnajte miery vášho psa s mierami uvedenými pri oblečení.

1) Zmerajte dĺžku chrbta vášho psa od kohútika až po koreň chvosta
2) Zmerajte obvod krku vášho psa v mieste, kde nosí obojok
3) Zmerajte obvod hrudníka v najširšom mieste (tj. tesne za prednými labkami)
4) Ak vyberáte oblečenie s nohavičkami, zmerajte dĺžku prednej nohy od hrudníka na zápästie
Zimné obliečok pre psa nie je vymoženosť modernej doby. Ako sa dôsledne venujeme výžive, tak aj výberom vhodného oblečenia chceme predovšetkým prospieť zdraviu a prevencii chorôb nášho psieho kamaráta. Oblečenie pes potrebuje pre ochranu pred nepriaznivým počasím predovšetkým v chladných mesiacoch.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *