barf_ano_ci_nie

Prečo barfovať?

Prečo barfovať?

Pretože upustiť od chemicky upravovanej stravy, je to najlepšie, čo pre vaše zvieratko môžete urobiť. Pes je predsa len blízky príbuzný vlka, čiže jeho telo je nastavené tak, aby dokázal stráviť a natráviť surovú stravu. To nezmenilo ani jeho zdomácnenie a povaľovanie sa na slovenských gaučoch. Majú zuby uspôsobené k tomu, aby si poradili s korisťou, a nie aby chrúmali granule.

Myslíte, že keby mal váš pes na výber medzi granulou a miskou plnou surovej stravy, že by si vybral granulu?

Samozrejme, že nie.

Problém granúl je, že nech su akéhokoľvek zloženia, ide v podstate o mŕtve jedlo. Spracovávajú sa totiž pri tak vysokých teplotách, že sa všetky minerálne látky a vitamíny zničia. A potom ich výrobcovia musia pridať umelo. Obdobne je to s chuťou a vôňou granúl. Ide o chémiu, ktorá klame chuťové bunky zvieraťa. Nie je žiadnym tajomstvom, že sa u neho týmto spôsobom tvorí závislosť. Konzervy a ani varená strava tiež nie je veľkou výhrou i keď dáva možnosť kupovať kvalitné suroviny a mať pod kontrolou čo váš mazlíček vlastne zje. Ale varená strava nikdy nedodá telu toľko látok ako tá surová.

Z rôznych výskumov a štatistík vyplýva, že od dôb, keď sa začalo kŕmiť priemyslovo vyrábanou potravou, narástlo množstvo zdravotných problémov u psov i mačiek – oslabenie imunity, kožné problémy, alergie, znížený plodnosť, choroby pečene a ľadvín a v neposlednej rade, všetkými obávaná rakovina.

Odpoveďou na otázku „Prečo barfovať?“ je niekoľko, ale stačí jedna zo všetkých:

Pretože psa(alebo mačku 😊), ktorý žije na kvalitnom BARFe je vidno už z diaľky.

Barfovanie zvierat prospieva a prejavuje sa to na ich srsti, vitalite i nálade. Barfovaním sa minimalizuje vznik zubného kazu, parazitných ochorení, znižuje sa riziko možnosti pretočenia žalúdku a má pozitívny vplyv na imunitný systém.

Comments are closed.