close up honey pouring

Med ako liek pre psy

Med ako liek pre psov

Med je zdravý celý rok, nie len v tomto sychravom počasí 

Ak Váš psík kašle a dávate mu piť prieduškový čaj, kľudne mu do neho pridajte med, je takmer isté, že mu čaj vďaka medu bude chutiť 🐾

Med lieči alergie a naštartuje staré psy!

Čo všetko ešte med dokáže? 🌸🍯🥄
Med je okamžitou odpoveďou na mnohé zdravotné problémy nielen u psa. Ochraňuje, lieči a ničí škodlivé baktérie. Vďaka svojmu zloženiu dokáže však omnoho viac. Med je známy ako vynikajúci zdroj flavonoidov, rovnako sa predpokladá, že obsahuje látky s protirakovinovými účinkami. 

Z vitamínov v ňom nájdeme vitamíny B6 a B12, ďalej vitamíny C, D, E a tiež kyselinu listovú. Vápnik, meď, železo, horčík či mangán, antioxidanty či živé enzýmy, toto všetko v mede nájdeme. Vďaka tomuto všetkému má med antibakteriálne, antimikrobiálne a antiseptické vlastnosti.

Trápi ťa obsah cukru v mede?

Aj nás trápil, ale dnes už vieme, že ide o ľahko stráviteľnú formu prírodného cukru, narozdiel od priemyselne spracovaného. Preto pridanie medu do jedálnička psa znamená zvýšenie zdravej úrovne jeho energie. Ba čo viac, dokáže naštartovať aj staršie psy! 

Med je tiež vynikajúca pomôcka pri správnom trávení. Obsahuje živé enzýmy a amylázu. Amyláza je enzým, ktorý uľahčuje trávenie uhľohydrátov. Med taktiež upokojuje tráviaci systém a môže tiež pomôcť tonizovať telo. Psy trpiace gastrointestinálnymi problémami, ako je napríklad gastritída či koliky, ťažia z konzumácie medu samé pozitíva. Ako sme už spomenuli vyššie, má antibakteriálny účinok, a práve väčšina tráviacich problémov vyvolávajú premnožené baktérie. Pre všetky tieto úžasné vlastnosti neváhaj med pridávať svojmu psovi do misky. Pravidelnou konzumáciou sa z neho stáva alternatívny liek na alergie, tráviace ťažkosti a mnohé iné problémy 😉

Dávkovanie

Jedna polievková lyžica denne je ideálna pre veľké plemená, jedna čajová lyžica denne je zase ideálna pre menšie psy. Strava a celkovo výživa psa zohráva dôležitú úlohu v jeho zdraví a dĺžke života. Preto tvoje každodenné vzdelávanie a správny prístup k jeho jedálničku ti pomôže byť so svojim psom čo najdlhšie.

 

Zdroj: pesbruno.sk

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *